категорії: репортаж

23 травня на Кудрявському узвозі спалювали відьом

теґи: Absurd Inspiration, Dіmіcandum, Fram, Іgnіs Fatuus, Іnquіsіtіon Nіght Party, Декарт, Прайм, Український Готичний Портал, вечірка, готика, середньовіччя

Prime_2009-05-23_8023 травня в клубі "Прайм" на вул. Кудрявский узвіз 5б відбулося готично-середньовічне дійство під назвою "Іnquіsіtіon nіght party". Цієї події поціновувачі готики й похмурого антуражу чекали близько двох місяців, зокрема, змінювалося місце проведення й склад учасників, і от нарешті зусиллям Українського готичного порталу й творчої групи "ДекАрт" нічне дійство все-таки відбулося. У традиційному для подібних вечірок клубі "Прайм".
Незважаючи на заявлений готичний дрес-код, цього разу поняття "середньовічного костюму" було досить розмитим. Так, спостерігався й відвідувач у протигазі й мілітарі-костюмі. Очевидно, фанат індастріала трошки переплутав епохи... Плаття дівчат теж були як із вікторіанської епохи, так і стилю епохи "постмодерн".
Першими із заявлених учасників виступила київська група "Dіmіcandum". Група існує вже п'ять років, змінила за цей час кілька назв і музичну концепцію. Нині музиканти виконують "атмосферний метал", у якому помітно більше "металу", аніж "атмосфери". Виглядає це як гітари із жорстким драйвом, що звучать в унісон, і клавішниця в чорному, що додає своєю грою мелодику гітарному гуркотінню. Ударних (так необхідних у жанрі "метал") практично не було чутно. Варто віддати належне вокалістові, котрий "витягнув" потужним голосом досить одноманітні аранжування, що розбавлялися іноді лише "соляками" на гітарі. Словом, потенціал у групи є, але його ще потрібно розвинути, і добре було помітно, що готик-вечірка – невідповідна сцена для подібної групи.
Далі відбувся перформенс за участі діджея Алхіміка і якоїсь дівчини, що розіграли сценку про трагічну любов середньовічної жінки до ченця. Ченець взаємністю не відповів і звинуватив дівчину у відьмацтві...
Після такого драматичного сюжету на сцену вийшла група "FRAM". Ці хлопці вже не вперше на готичних концертах і називають свій жанр "extreme medіeval". Від "середньовіччя" була волинка й традиційні європейські мелодії, від "екстриму" – гітара з жорстким драйвом і в цілому роковий склад групи. Іноді нагадувало "Іn extremo" (що не дивно) і "Eluveіtіe" (повне deja vu почалося, коли група виконала свій варіант стародавньої мелодії "Andro", вона ж – інструменталка "Eluveіtіe"). Група дуже танцювальна, що було успішно підтверджено активними танцями публіки. Prime_2009-05-23_330
Нарешті, після виступу фокусника й дідждейського сету Квейка на "середньовічно-техно" тематику настав час класичних представників жанру "darkwave" – групи "Іgnіs Fatuus". Група відрізняється чистим і гарним голосом вокалістки й гроулом клавішника. Склад досить традиційний – електрогітара й клавішні. Стиль одягу й макіяжу – все той же darkwave. Аранжування – депресія, меланхолія й мінорні тони, похмурі тексти про есесівців, що ставлять страшні експерименти, дітей, яких убивають п'яні батьки, і відьмочок, яким відрубують голову. Словом, депресія й морок. Особливо колоритно виглядав готичний клавішник на тлі плакату "Ти в центрі уваги на цій вечірці!"
Не обійшлося в процесі виступу й без перформенсів, що наочно ілюстрували те, про що співалося. Якийся доктор-шкуродер "виймав" з вокалістки бутафорські кишки й оббризкував нещасну бутафорською кров'ю (вокалістка не переставала при цьому співати), потім дівчині "рубали" голову... Словом, всі як у справжні інквізиторські (есесівські?) часи.
Далі виступила ембіент-група "Absurd іnspіratіon", що підготувала до виступу велику кількість невеликих й різноманітних інструментів, від дзвіночків до дитячих брязкалець. На жаль, ресор, побрязкуванням яких хлопець і дівчина супроводжували свій дебютний виступ на "Postіndustrіal Helloween party", цього разу не було. Почути звук тихіше жіночого вокалу було практично неможливо через пронизливий фон мікрофонів. Однак удалося вловити у мелодиці гурту далекосхідні мотиви.
Перформенси успішно вписалися в очікування виступів груп. Пристрасне освідчення в коханні юної дівчини священику, модернізована та емоційна пародія на Фауста, незграбна ворона, що ранить клинком свого улюбленого вбивцю, і горе-вчений, що намагався викликати духів...
І найочікуваніше дійство всього вечора – викриття відьом. У залі були спіймані й засуджені п'ять відьом. Дівчатам у чорному висунули обвинувачення й була надана можливість довести свою безвинність. Публіка була налаштована занадто поблажливо до пишногрудих відьом і дуже категорично – до інквізиції. Тому загальним числом криків публіки вирішили обвинуватити у відьмацтві інквізитора в червоному балахоні… Але інквізиція наполягла на "підсмажуванні" трьох відьом, що "аж надто пристрасно" захотіли стати на шлях правди.
Що стосується організації вечірки, то засмутила відсутність фейс-контролю на вході. Сама ж ідея відьом і інквізиції, як би вона банально не звучала для розкутого світського вуха, виявилася досить удалою та цікавою.

Подяка Ірині Потоці за надану інформацію.


Фото автора.