категорії: фото репортаж

Акція на захист Софії від зазіхань державних та церковних посадовців

теґи: Софія, акція протесту, анти-забудова, варварська забудова

8 лютого 2011 р. на Софіївській площі відбулася акція протесту проти включення до указу Президента України передачі Національного заповідника «Софія Київська» у підпорядкування Міністерству культури.
На думку організаторів, це є дуже небезпечним кроком, з огляду на те, що Міністерство культури фактично підтримує плани керівників Московського патріархату щодо передачі представникам цієї конфесії найбільших національних пам’яток України.
З 1943 року, з моменту визволення столиці від німецько-фашистських загарбників Софія Київська знаходиться у підпорядкуванні Мінрегіонбуду.

Святкування тисячоліття Софії Київської може опинитися під загрозою зриву. Працівники святині впевнені - рішення дасть зелене світло забудові в буферній зоні. Крім того, за їх словами, зміна відомства – це лише спроба вкотре пересварити церкви Московського та Київського патріархату. 

До акції не була причетна жодна політсила. Організаторами стали група небайдужих до долі Софії громадян, члени трудового колективу Заповідника, жителі навколишніх кварталів. Трудовий колектив Національного заповідника Софія Київська узяв участь у заході та зібрав підписи за збереження статусу Софії.

Банер
Учасники акції
Банер і державний прапор
Активіст "Збережи старий Київ" Ігор Луценко
Журналістка на акції
Звернення Олександра Глухова
Збір підписів
СБУ-TV завжди поруч :)
Збір підписів
Банери
 
Сторінки: 212next
    Ctrl →