категорії: новина

Екологи вдруге конфліктують з байкерами

теґи: Національний екологічний центр України, байкери, екологія, жуків острів, заказник, охорона природи, піратська вечірка, фестиваль

 

Oppozit 030У 2008 році стався перший конфлікт довкола проведення на території заказника «Острів Жуків» байкерського фестивалю "Український оппозит-2008" (18-20 липня 2008 р.). Тоді збіговисько любителів хард-року в заказнику вдалося зупинити завдяки листам київським природоохолронців до контролюючих органів. Байкери зі «скрипом», але рішення громадськості та влади підтримали, і фестиваль було перенесено на поле біля села Пирогово. Хедлайнери фестивалю – «Арія» та псевдо-«AC/DC» – виступили тоді «у гармонії з природою» неподалік від тютюнової фабрики.

Нині знову з’явилась інформація про проведення наступного аналогічного заходу.

Як повідомив Інтернет-портал http://motoua.net/2009, 9-10 травня 2009 року на території острова Жуків планується проведення заходу «Motorua: відкритття сезону – 2009» (піратська вечірка). Відкриття мотосезону розраховане на 500 учасників. Програма передбачає заїзд всіх учасників на територію острова на мотоциклетному транспорті, різноманітні розваги (серед  яких заявлено і т.з. «п’яні розваги» та «еротичні конкурси»), страйкбол, рок-концерт, святковий салют, продаж та розпиття спиртних напоїв, спорудження наметового табору, розпалювання багать. Згідно з оголошенням, з організаторами можна зв’язатись за телефоном у Києві (044) 331-55-77.

Як стверджують представники Національного екологічного центру України, «захід грубо не узгоджується з вимогами природоохоронного законодавства і Положенням «Про ландшафтний заказник місцевого значення «Острів Жуків»». Зокрема, грубо порушуються вимоги Закону України «Про природно-заповідний фонд  України», Бернської конвенції «Про охорону диких  видів флори та фауни та середовища існування у Європі» та національного законодавства про охорону навколишнього природного середовища України. Забруднення території, пошкодження рослинного та грунтового покриву, потужний шумовий фактор, розлякування тварин у сезон розмноження – все це природоохоронці вимагають жорстко зупинити, а сам захід перенести в інше місце.

Громадські природоохоронні організації вже звернулися до Державної екологічної  інспекції, Прокуратури м.Києва та МВС з проханням зупинити проведення фестивалю на острові Жуків.

Члени Національного екологічного центру України переконані, що захід є черговим кроком до визнання території заказника «Острів Жуків» таким, що  втратив природну цінність і його подальшої забудови. Свідомо чи несвідомо, байкери вже вдруге намагаються порушити екологічний баланс однієї з останніх природних перлин Києва.

Аналогічна практика паплюження цінних природних ділянок для їх подальшої забудови вже відпрацьована в Києві. Так, спаплюжено і знищено шляхом вирубки Феофанію, все більше і більше тиску зазнає острів Труханів. На черзі –  заказник «Острів Жуків».