категорії: музика репортаж

Клуб «Штольц» на одну ніч перетворився на «Batcave»

теґи: Bernie Bandicoot, Creative Agency «Never-Never Land», Deathrock, ELIZA DEATH, LUNATIC BLISS, OLD CAT'S DRAMA, barocco punk, oldschool gothic, post-punk

ELIZA DEATH «Batcave» – назва нічного клубу у Лондоні, з якого почався рух планетою жанру «oldschool gothic». У цій стилістиці була витримана вечірка, що відбулася 3 вересня в київському клубі «Штольц». Відвідувачі могли на одну ніч уявити, що вони в далеких 80-х: антуражні виконавці, публіка з ірокезами, булавками та в чорних шатах, часом меланхолійна, часом агресивно-драйвова музика. Завдяки креативному агентству «Never-Never Land» така подорож у часі стає можливою декілька разів на рік.

Вечірка розпочалася атмосферним сетом, після якого організаторка Angry Spirit оголосила виступ першого гурту, гостей із Харкова – «Bernie Bandicoot». Свій жанр вони характеризують як «пост панк» і вважають, що мають лише умовний стосунок до готичної сцени. Це тріо (вокаліст, він же гітарист, ударник та басист) грають атмосферну гітарну музику з довгими імпровізаціями під прямолінійні ударні. Англомовні тексти – скоріше вкраплення у інструментальну канву.

Далі на сцену вийшли «Lunatic Bliss» – гурт зі Львова, що грає gothic rock. Вони відіграли сет мінорної гітарної музики, підкресленої іміджем виконавців: темним одягом та ірокезом гітаристки. Ударні грали під «мінус».

Потім виступила команда з Києва «Batcave 13», що у складі клавішника, басистки, вокаліста та гітариста (Дівуар, він же вокаліст відомого на «темній сцені» України гурту «Taciturnum»)  відіграли сет у жанрі gothic rock. Це звучало як монолог вокаліста, доповнений наприкінці виступу дуетом з басисткою.

Далі виступили «Old Cat's Drama» (Київ, deathrock) – екзотичного вигляду панк та все той же Дівуар на гітарі, з ударними під «мінус». Виступ був емоційним та витриманим у все тому ж олдскул-готичному стилі. Прозвучав кавер на «Sopor Aeternus & The Ensemble of Shadows» – «Baptisma».Нашивка гостя вечірки

Завершенням живих виступів став вихід на сцену гурту «Eliza Death» (Київ, barocco punk). Хлопці – скрипач, вокаліст та гітарист – зарядили зал енергією на решту ночі, виконавши непоєднувану суміш класики та панк-року. Скрипкові програші та мелодійні наспіви поєднувалися з хриплим вокалом гітариста і швидким гітарним перебором, що доповнювалися танцювальними ударними. Наприкінці був виконана спільна з Дівуаром пісня «Release». Зал вдячно підтримав гурт оплесками.  

Гості з пост-панкового світу поступилися діджеям, які решту ночі ставили тематичні треки: Tyrant, Soulmaster, Divuar, Shae, Vlad Tepes, Leenie & Christian Emerald та Herold.

Загалом вечірка показала, що справа популяризації андерграундної музики та поширення інформації про корені готичної субкультури вдало просувається на київських теренах. Чекаємо на наступні тематичні події.