категорії: новина

Книга "Зелений сполох" – екотаж по-українськи

теґи: "Природа над усе!", Зелений сполох, Олексій Бурковський, СВЖ "Природа над усе!", глибинна екологія, екотаж, охорона природи, природоохорона, радикальна природоохорона

zelspolohВийшла в світ перша в Україні художня книга, повністю присвячена екологічному саботажу  – «Зелений сполох» (Дніпропетровськ, 2009). Автор – журналіст Олексій Бурковський, мешканець Дніпропетровська, очолює екологічну рубрику в газеті «Лица».

З анотації до книги:

«Чи чули ви що-небудь про екологічний екстремізм? Чи може він мати місце в країні, в якій знищуються ліси та прибережні смуги заради їхньої забудови розкішними маєтками? Чи вірите ви в справжню безкорисливу Любов, не пов’язану з меркантильними інтересами та особистими стосунками між людьми? Чи можуть жити спокійно в цьому світі ідейні та принципові молоді люди? Чи завжди їхня мета виправдовує засоби? Саме цих питань торкається автор в романі «Зелений сполох».
Це перший в Україні художній твір, котрий висвітлює таке ще маловідоме широкому загалу явище, як екотаж. Фактично це твір-попередження, адже з наростанням екологічної напруги обов’язково розширюватиметься і діяльність радикальних екологічних організацій, як механізм протидії небайдужих, але доведених до відчаю людей».

Замовити книгу можна безпосередньо у автора  по мейлу: ecologist песик ukr.net.

В останні роки тема екотажу вже була піднята в українській художній літературі. Будні радикальних природоохоронців описували Степан Жабка в романі "Афини в старому місті" (Київ, 2006) та

Олег Андрос

з Анжелікою Комаровою у романі "Територія Духу" (Київ, СВЖ «Природа над усе!», 2008). Однак саме Олексій вирішив присвятити еко-радикалам цілий роман, побудований на українських реаліях, хоча і в дусі класики природоохоронної прози – «Банди гайкового ключа» американця Едварда Еббі.

Готуються до виходу у світ художні збірки Спілки вільних журналістів «Природа над усе!», присвячені як радикальній, так і поміркованій природоохоронній діяльності. Зокрема, планується перевидати вже згадані «Афини» й «Територію Духу», а також вперше донести до українського читача переклади праць з екологічної етики та філософії.

Що таке екотаж (екологічний саботаж):

http://saveoldkyiv.org/article/147

http://saveoldkyiv.org/article/146

http://saveoldkyiv.org/material/shipovanie